Zmarła Maria Ruszczyńska

Z żalem informuję, że dnia 4 lipca 2019 roku zmarła nasza koleżanka Mariola Ruszczyńska.

Pogrzeb odbędzie się we wtorek 9 lipca 2019 r. o godz. 14.00 na nowym cmentarzu w Jeleniej Górze.

Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Mariola urodziła się 11 lutego 1939 roku.

Swoją przygodę z lataniem rozpoczęła na kursie szybowcowym Lęborku. Dalsze szkolenie kontynuowała w Szkole Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim i w AJ. W roku 1964 zdobyła Srebrną Odznakę Szybowcową, a 1968 roku Złotą Odznakę Szybowcową.

Uczestniczyła w locie na falę z Lidią Pazio w dniu 16.11.1965 r. na szybowcu "Bocian", ustanawiając rekordy Polski:wysokości absolutnej 8350 m oraz przewyższenia 7210 m.

Aktywnie działała w Jeleniogórskim Klubie Seniorów Lotnictwa i od wielu lat corocznie brała udział w "Sabatach" w Zlotach Polskich Pilotek, pisała teksty do sabatowych piosenek, umilała czas zebranym recytując zabawne wierszyki. W naszej pamięci pozostanie wesołą, pogodną i życzliwą Koleżanką.

Cześć Jej Pamięci !!!